obrázek
obrázek

Mikrobiální lyzáty - pro doplňky stravy a kosmetiku

Mikrobiální lyzáty představují nový směr v péči o imunitu

Aktivní péče o imunitu představuje jeden ze základních trendů v podpoře zdravého životního stylu každého člověka. Existuje poměrně široká nabídka produktů nabízejících podporu imunity a záleží jen na tom, který upřednostníme. Mikrobiální lyzáty využívají cílené podpory imunity pomocí částeček z bakterií, které dokáží stimulovat jak specifickou, tak nespecifickou imunitní odpověď. Přináší tak jedinečné řešení podpory obranyschopnosti.


Co jsou mikrobiální lyzáty?

Mikrobiální lyzáty mohou být pro řadu zákazníků neznámým pojmem. Pro větší názornost si lze mikrobiální lyzáty představit jako neškodné a přečištěné částečky izolované z rozbitých bakteriálních buněk. Tyto částečky jsou vzhledem ke své struktuře a šetrnému zpracování schopny velmi účinně působit na imunitní systém a cíleně ho stimulovat. Můžeme zde hovořit o tzv. imunomodulaci.

 

Jak fungují mikrobiální lyzáty?

Cílem mikrobiálních lyzátů je navození fyziologické rovnováhy obranných funkcí v lidském organismu. Řada studií prokázala, že některé molekuly obsažené v buněčných stěnách mikroorganismů velmi efektivně působí na stimulaci specifické a obzvláště nespecifické imunity. Přípravky s obsahem mikrobiálních lyzátů mohou být tedy vhodným doplňkem pro posílení imunity zcela přirozenou cestou, která využívá základní vrozené obranné mechanizmy.

 

Proč používat mikrobiální lyzáty?

Mikrobiální lyzáty jsou zcela přirozenou a přírodní imunomodulační látkou. Lidské tělo je běžně vystaveno působení baktérií, které se vyskytují v jeho okolí. Tím, že jsou našemu tělu lyzáty poskytnuty, lze docílit celkového posílení imunitní odpovědí se zaměřením na konkrétní zdravotní problémy (urologické záněty, záněty močových cest, infekce dýchacích cest atd.). Lyzáty pak mohou svým účinkem zmírnit nebo předejít uvedeným obtížím.

 

Vývoj produktů s obsahem mikrobiálních lyzátů

Na čem pracujeme:

Vývoj produktů s obsahem mikrobiálních lyzátů, speciálně v kategorii doplňků stravy a kosmetiky. Zajistíme kompletní vývoj produktu a jeho registraci. Podíleli jsme se na vývoji přípravku FemiVaxinum Neo, RespiVaxin, DentalVaxin, NefroVaxin.