obrázek
obrázek

Iontoforéza

Princip iontoforézy

Iontoforéza je klinicky ověřená metoda léčby nadměrného pocení, která vznikla již v 80-tých letech v Americe. Je založena na pronikání velmi malého množství (řádově tisíciny ampéru) elektrického proudu do tkání postižených pocením. Elektrický proud působí blokaci funkce potních žláz. Jako vodící médium je použitá obyčejná voda z kohoutku. Pacient ponoří končetiny do vody, do které je elektrodami zaveden slabý elektrický proud ze speciálního přístroje napájeného klasickými tužkovými bateriemi. V případě podpaží a dalších částí těla jsou k aplikaci určeny speciální elektrody. Aplikace probíhá vždy na jeden pár končetin nebo podpaží a zabere cca 15-25 minut.

Iontoforéza je vhodná také pro děti od 12 let. Iontoforéza je zakázána pro pacienty s kardiostimulátorem, těhotné ženy a pacienty s kovovými ortopedickými implantáty.

Vědecký základ této metody potvrzuje i povolení iontoforézy na Ministerstvu zdravotnictví v kategorii zdravotnických prostředků. Léčba pomocí iontoforézy je praktikována v renomovaných lékařských pracovištích po celé Evropě.(reference)

Průběh terapie

Při zahájení terapie se provádí 4-5 aplikačních kúr během 10 dnů, ve kterých obvykle dochází k výraznému snížení obtíží, případně se pacient na ošetřených tkáních nepotí vůbec. Tato doba je do značné míry individuální, neměla by být ale delší než 3 týdny. Pokud ani po 4 týdnech používání nedosáhnete výrazného zlepšení, prosím kontaktujte nás.

Po této úvodní fázi léčby nastupují tzn. udržovací kúry, které se provádí dle potřeby v intervalu 1xtýdně – 1x měsíčně. Léčebný účinek přetrvává dlouhodobě, v podstatě neomezeně dlouhou dobu.

Iontoforézy IDROSTAR a OZO-OZO

 

V současnosti nabízíme dva druhy přístrojů na Iontoforézu pro domácí použití:

  • IDROSTAR – základní verze Iontoforézy. Produkt s velmi dlouhou historií na trhu, klinickými studiemi a několika tisíci spokojenými zákazníky po celém světě.

  • OZO-OZO – modernější a výborně vybavená iontoforéza s několikanásobnou kontrolou výstupního proudu a ochranou uživatele. Končetiny lze z vodní lázně kdykoli vyjmout, aniž by došlo k tzv. „kopnutí“, typickému pro většinu ostatních přístrojů na trhu. Díky tomu lze provádět iontoforézu rukou bez asistence druhé osoby.

    :::OBJEDNAT iontoforézu OZO-OZO:::

Oba přístroje jsou dodávány v praktickém kufříku, který lze úplně rozevřít a použít jako nádoby pro vodní lázeň.

Jejich použití je velmi jednoduché a po prostudování návodu k použití to zvládne opravdu každý. Podrobný návod k použití iontoforézy IDROSTAR zde, iontoforézy OZO-OZO zde. Aplikace probíhá vždy na pár končetin nebo podpaží. Ve vodní lázni je nutné mít vždy obě ruce nebo obě nohy.

Iontoforézy IDROSTAR a OZO-OZO jsou certifikované zdravotnické prostředky, jejichž uvedení na trh schválilo Ministerstvo zdravotnictví. Splňují nejpřísnější kritéria kvality a bezpečnosti, která jsou na zdravotnické prostředky kladené. Certifikáty ZDE (miniatury PDF souborů).

Na obě iontoforézy, IDROSTAR i OZO-OZO, poskytujeme garanci vrácení peněz. Na iontoforézu IDROSTAR nabízíme 30-ti denní lhůtu na vyzkoušení výrobku. Na iontoforézu OZO-OZO dokonce 40-ti denní lhůtu na vyzkoušení výrobku. Pokud nebudete z jakéhokoli důvodu spokojeni a rozhodnete se nám přístroj vrátit, vrátíme peníze. Natolik věříme účinkům iontoforézy i kvalitám nabízených přístrojů.

Jak si správně vybrat přístroj

Všechny iontoforézy pracují na stejném principu. Zavádění elektrického proudu do postižených partií. Je zcela jedno, který typ přístroje použijete. Při nákupu sledujte jen benefity, jako je možnost automatického odečtu času nebo automatické přepnutí polarity.

 

Reference

Dermaestet s.r.o.
Nemocnice Nové Město na Moravě

Nadměrné pocení v podpaží:


Volitelným příslušenstvím jsou ergonomické podpažní aplikátory, určené k léčbě nadměrného pocení v podpaží.